تبلیغات
**** گروه علوم تجربی دوره عمومی استان گیلان**** - نمایشگاه کتاب تهران

**** گروه علوم تجربی دوره عمومی استان گیلان****

گیلان سرسبز، با تلاش گیلانیان سربلند باشی

 

برای دسترسی به کلیه مطالب به صورت طبقه بندی شده، اینجا راکلیک فرمایید

جهت گفتگوی علمی و آموزشی و دیدن تجربیات دیگران اینجا را کلیک فرمایید

برای مشاهده وبلاگ های ثبت شده برای مسابقه طراحی وبلاگ اینجا را کلیک فرمایید

برای مشاهده و یا دانلود انیمیشن های آموزشی اینجا را کلیک فرمایید

برای دانلود پاور پوینت های علمی و آموزشی اینجا را کلیک فرمایید

برای دریافت و استفاده از نمونه سوال طبقه بندی شده، اینجا را کلیک فرمایید

نمایشگاه کتاب تهران

 

اگردر فکر نمایشگاه کتاب تهران هستید حتمااین راهنمای بسیار مفید  رامطالعه فرمایید.

نمایشگاه کتاب تهران

بیست و دومین نمایشگاه کتاب تهران کار خود را روز چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت ۸۸ آغاز کرد

وتا 26 اردیبهشت ادامه دارد

راهنمای بازدید از نمایشگاه کتاب

   با توجه به تجربه چند ساله حضور در نمایشگاه و مشاهده مشکلات هر ساله،با یک راهنمای کلیدی می توانید بهتر و موثر تر از نمایشگاه بازدید کنید و کتاب های مورد نظرتان را خریداری کنید. یکی از معضلات همیشگی نمایشگاه کتاب ، ازدحام جمعیت و به تبع آن تلف شدن وقت بازدید کنندگان است. مورد دیگری که هرسال کم و بیش وجود داشته، ضعف در اطلاع رسانی و راهنمایی بازدید کنندگان می باشد. مشکلاتی چون غذا، محل استراحت ، مکان های عمومی  و این گونه مسائل نیز در بعضی نمایشگاه ها زیاد است و گاهی هم کاهش می یابد. به هرحال بهتر است برای همه مشکلات احتمالی آماده باشیم

 1- پیش از آمدن به نمایشگاه : قبل از راه افتادن به طرف نمایشگاه چند کار می توانید انجام دهید که بازدید بهتری داشته باشید.

الف -  اولین کار این است که اطلاعاتی راجع به نمایشگاه و اتفاقاتی که در ان می افتد داشته باشید. برای این کار می توانید به سایت نمایشگاه کتاب تهران به آدرس http://WWW.tibf.ir مراجعه کنید. در این سایت می توانید از برنامه های نمایشگاه، ساعات بازدید و اطلاعات مفید دیگری بهره مند شوید. نقشه نمایشگاه هم معمولا در سایت هست. همچنین سایت خبرگزاری کتاب، بخش ویژه ای (http://WWW.ibna.ir/vsng.w19rkjoawpr4a) را به نمایشگاه کتاب اختصاص داده که اخبار مرتبط به نمایشگاه را پوشش می دهد.

ب -  کار مهم بعدی انتخاب کتاب های مورد نظر است. اگر از قبل بدانید که چه کتاب هایی را می خواهید بخرید و آن کتاب ها کجا هستند، قطعا در وقت شما صرفه جویی بسیاری خواهد شد. برای انتخاب کتاب ها ، می توانید به این صفحه (http://tibf.ir/searchfa.aspx) مراجعه کنید. اینجا همه کتاب های عرضه شده در نمایشگاه فهرست شده است و شما می توانید نام کتاب، ناشر، مولف یا هر شناسه دیگری را وارد کنید و ببینید آیا کتاب در نمایشگاه عرضه شده یا نه. اگر کتاب موجود باشد، همه مشخصات آن را به همراه آدرس غرفه مورد نظر خواهید دید. به این شکل کارتان خیلی آسان تر می شود و وقت بیشتری برای گشت و گذار خواهید داشت. در سایت خانه کتاب هم بخشی وجود دارد (http://ketab.ir/homepage.aspx?TabID=3567&Alias=ketab&lang=fa-IR) که با وارد کردن نام کتاب، همه مشخصات آن را خواهید دید. این سایت هم ابزار به درد بخوری است.

2- رفتن به نمایشگاه: حتما می دانید که نمایشگاه در محل مصلای تهران برگزار می شود.

 الف- اگر به مترو دسترسی دارید، بهترین راه برای رسیدن به نمایشگاه مترو است. دو ایستگاه مترو، مستقیما به مصلا باز می شوند. ایستگاه بهشتی در جنوب و ایستگاه مصلی در شمال. توصیه من این است که در ایستگاه مصلا از مترو یاده شوید. زیرا مصلا شیب دار است و اگر در ایستگاه بهشتی پیاده شوید، مجبورید تا رسیدن به غرفه ها سربالایی بروید.

ب - اتوبوس و تاکسی : در ایام نمایشگاه، مسیرهای ویژه ای برای دسترسی به نمایشگاه از طرف سازمان اتوبوسرانی تدارک دیده می شود که اینجا  (http://tibf.ir/news.aspx?id=503) می توانید آنها را ببینید. بقیه اتوبوس هایی هم که مسیرشان از خیابان بهشتی یا بزرگراه رسالت می گذرد، قطعا جلوی درب مصلا توقف دارند. تاکسی ها هم بطور خودجوش در این ایام از میادین اصلی شهر مسیرهایی به مصلا تعریف می کنند که البته کرایه هایشان نجومی است. ولی بطور کلی مسیرهایی که از بزرگراه ها می آیند مناسب ترند ( رسالت و مدرس)

ج -  اتوموبیل شخصی : اگر اتوموبیل دارید ، نیاز چندانی به راهنمایی ندارید. فقط ذکر این نکته لازم است که در ضلع شمالی تا جایی که میدانم پارکینگی وجود ندارد. پارکینگ های مصلا در ضلع جنوبی هستند. اگر آخر هفته بیایید احتمال زیادی هست که جای پارک پیدا نکنید. در ضمن توجه داشته باشید که مصلا داخل طرح زوج و فرد است. البته ضلع شمالی آن روی لبه طرح است.

 

3- بهترین زمان برای بازدید :

اگر در تهران زندگی می کنید و وسط هفته می توانید به نمایشگاه بیاید، حتما این کار را بکنید. آخر هفته نمایشگاه چنان شلوغ می شود که مجبورید وقت زیادی را در صف های طولانی بازدید کنندگان بگذرانید. هم کلافه می شوید و هم گرمتان می شود. صبح هم طبیعتا خلوت تر از عصر است . صبح ها راهنماها و غرفه دارها هنوز سرحال تر هستند و بهتر جوابتان را می دهند. صف بعضی جاها هم کوتاه تر است . اگر روزهای آخر از نمایشگاه بازدید کنید ممکن است خیلی از کتاب های مورد نظرتان تمام شده باشد. بنا بر این، زمان بهینه بازدید از نمایشگاه : شنبه 19/2 تا سه شنبه  22/2 پیش از ظهر. ساعات بازدید هم از 10 صبح تا 8 شب می باشد

4-  خرید کتاب های ارزی: اگر جزو اهل قلم و اساتید هستید یا به هر شکل قصد خرید کتاب های خارجی دارید، بهتر است این نکات را رعایت کنید :

الف - برای دریافت کارت سریعا به بانک های تعین شده مراجعه کنید. در نمایشگاه هم معمولا کارت ارائه می شود. ولی دردسر آن بیشتر است.

 ب -  برای خرید کتاب ها ، در همان روزهای اول مراجعه کنید، احتمال دارد کتاب ها تمام شوند.

-  لیست کتاب ها را می توانید از اینجا  (http://tibf.ir/booklistfa.aspx) دریافت کنید. لیست را بگیرید و کد کتاب ها را یادداشت کنید. در هنگام مراجعه به نمایشگاه ، می توانید بدون مراجعه به غرفه ها مستقیما به بانک بروید و هزینه را پرداخت کنید.

 

5- نکات تکمیلی

الف -   در چندسال گذشته، اوضاع غذا و اغذیه فروشی تعریفی نداشته . غذاها نوعا گران و بی کیفیت هستند. غذاهای رستورانی هم داخل نمایشگاه وجود ندارد. پس اگر به غذایتان حساس هستید، از قبل فکرش را بکنید. می توانید غذای خانگی همراهتان بیاورید. یا این که طوری بیایید که ساعت ناهار در نمایشگاه نباشید.

ب -  از آنجا که مکان مصلا برای نمایشگاه ساخته نشده ، جای زیادی هم برای استراحت ندارد. در ضلع جنوبی و شمالی فضای چمن هست. ولی معمولا چندان تمیز نیست. بیشتر مکان ها هم سایه ندارند. پیشنهاد می کنم که یک زیر انداز جمع و جور با خودتان بیاورید. معمولا فضای شمال نمایشگاه خلوت تر است و جاهای تمیز تری پیدا می شود

ج -  امسال احتمالا مشکل آب آشامیدنی ندارید. همه غرفه ها آب معدنی خنک دارند. ولی یخ پیدا نمی شود. می توانید یک بطری آب معدنی را از شب قبل در فریزر بگذارید تا یخ بزند و همراهتان به نمایشگاه بیاورید

د -   حتما و حتما یک کفش راحت بپوشید. یکی از مشکلات همیشگی بازدید کنندگان این است که در ساعات آخر، به علت پیاده روی زیاد پا درد می گیرند. نمیکت و سکویی هم برای نشستن وجود ندارد. بنا بر این اگر کفش ناراحتی بپوشید، ظهر نشده پادرد می گیرید.

ه -  اگر اهل خرید زیاد هستید، سعی کنید حتما یک چرخ خرید همراهتان بیاورید. وقتی دستتان سنگین می شود، نعمت بزرگی است.

* یک تذکر از آقای مروج: آب را در بطری پلاستیکی منجمد نکنید. مضر است. اگر می توانید از ظرف آلومینیومی یا شیشه ای استفاده کنید

(    این نمایشگاه دارای کتب هنر، علوم پایه، فناوری مهندسی ،عمومی،  علوم اجتماعی وانسانی ، پزشکی است) 

 احسان مظلومی- انتشارات کلید آموزش      (تهیه وتنظیم: سید یحیی صفوی)doctors that prescribe viagra
سه شنبه 21 خرداد 1398 07:05 ب.ظ

Hi there, just wanted to say, I loved this blog post. It was practical. Keep on posting!
Do you get taller when you stretch?
دوشنبه 27 شهریور 1396 04:56 ق.ظ
Thanks for sharing your thoughts. I truly appreciate your
efforts and I will be waiting for your further write ups thank you once
again.
محمدعلی خداجو
شنبه 19 اردیبهشت 1388 05:16 ب.ظ
mer30.but.where is mony
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


برای دسترسی به کلیه مطالب به صورت طبقه بندی شده، اینجا راکلیک فرمایید